Zdjęcie: znak stacji benzynowej Chevron jest postrzegane w del Mar, Kalifornia, w tym 25 kwietnia, 2013 plik zdjęcia. REUTERS/Mike Blake/zdjęcie pliku

(Reuters)-Stany Zjednoczone olej głównych Chevron Corp (CVX. N) jest zaplanowane w tym miesiącu, aby otrzymać co najmniej jeden ładunek ropy naftowej z usankcjonowane wenezuelskiego państwa spółki naftowej PDVSA, zgodnie z wewnętrznym dokumentem PDVSA.

Jeśli trwa ładowanie, będzie to pierwsza przesyłka przypisana do Chevron od Stanów Zjednoczonych usankcjonowane PDVSA w styczniu w ramach kampanii do obalenia prezydenta Wenezueli Nicolas Maduro, którego 2018 reelekcja większości krajów zachodnich uważają pozorne.

Statek Agios Fanourios jest ustawiony na obciążenie 2 000 000 baryłek wenezuelskich ciężkich ropy na październik 19-21 w porcie Jose, zgodnie z PDVSA dokument planowania oglądanych przez Reuters. Dokument nie pokazuje, gdzie ładunek ma być dostarczony.

Chevron w oświadczeniu odmówił potwierdzenia załadunku, mówiąc “nie omawia konkretnych transakcji handlowych”, ale powiedział, że jego działania są zgodne ze wszystkimi wymogami prawnymi.

“Międzynarodowych działań marketingu surowego, które ostatecznie zapłacić za wydatki związane z utrzymaniem operacji są dozwolone na podstawie OFAC licencji ogólnej 8C,” Firma powiedziała w e-mailem oświadczenie, odnosząc się do jego obecnego zwolnienia sankcji.

Planowane obciążenie Agios Fanourios jest ustawiony na dni przed USA licencję, która pozwoliła Chevron kontynuować produkcję ropy naftowej i surowego mieszania w Wenezueli ma wygasnąć. Firma ma lobbował na kolejną odnowienie.

Załadunek jest również ustawić się w tym samym miesiącu, że Indie Reliance Industries (RELI. NS), Włochy Eni (ENI. MI) i Hiszpania Repsol (REP. MC) załaduje ładunki wenezuelskich ropy poprzez swapy na dostawy paliwa do PDVSA lub do rozliczania oczekujących płatności, takich jak dywidendy.

Administracja Trumpa kilkakrotnie nałożyła sankcje na Wenezuelę i dążyła do ograniczenia transakcji PDVSA, aby w znacznym stopniu odciąć dostęp Maduro do przychodów z ropy naftowej, które stanowią większość dochodów w walucie kraju południowoamerykańskiego.

Upoważniona wyjścia stanowiłoby ryzyko $2 700 000 000, że Chevron zainwestował w kraju i o 300 pracy pracowników. Chevron w Wenezueli joint ventures z PDVSA wsparcia około 8 800 osób, firma powiedziała.

Sprawozdawczość Marianna Parraga; Pisanie przez Gary McWilliams; Edycja przez Tom Hogue