(Reuters)-raporty Gloomy zarobków z francuskiego producenta Renault i grupy żywności Danone prowadził europejskich akcji niższe w piątek, zaokrąglając się w niespokojnym tygodniu, który opuścił inwestorów niepokojem czeka na następne skręt w sagi Brexit.

Zdjęcie: niemiecki indeks cen akcji DAX jest pokazany na giełdzie we Frankfurcie, Niemcy, 17 października 2019. REUTERS/Staff/plik zdjęcie

Ogólnoeuropejski indeks STOXX 600 zakończył się 0,3% niższe i akcje notowane w Paryżu. FCHI opóźniał się najbardziej z 0,65% spadek, hit słabych kwartalnych wyników.

Renault (RENA.PA) spadła 11,5%, aby stać się największym decliner na STOXX 600, po firma wyciąć jego pełny rok przychodów i prognozy zysku, ostatni cierpieć na rynku auto Downturn.

Ostrzeżenie pchnął szerszy indeks Auto i Auto Parts. SXAP do największego spadku procentowego w dwóch i pół tygodnia, z dodatkową presją ze Szwecji Volvo AB (VOLVb.ST) prognozowania kryzysu popytu po obu stronach Północnego Atlantyku w przyszłym roku.

Udziały Volvo osiedlili się 2,4% po spadku aż o 5%, ponieważ inwestorzy zdecydowali się skupić na swoich prognozę-pokonując zarobki.

Największy opór na głównym indeksie był 8,4% spadek akcji Danone (DANO.PA) po największym na świecie ekspres do jogurtów cięcia jego 2019 wzrost sprzedaży, przeciągając Europy żywności & indeks napojów w dół. SX3P w dół 1,4%

W piątek straty wyciągnął STOXX 600 niższe na trzecią prostą sesję do końca mieszkania na tydzień zdominowany przez Brexit nagłówki.

Boris Johnson uderzył w Brexit umowę z Unią Europejską w czwartek, wysyłając wskaźnik porównawczy do najwyższego poziomu w ciągu ponad roku, ale obawy pozostają o tym, jak radzić sobie w Parlamencie brytyjskim.

“Cokolwiek się dzieje w weekend jest mało prawdopodobne, aby być końcem tej sagi,” Michael Hewson, główny analityk rynku CMC Markets, powiedział.

“Jednakże, jeśli posłowie posiadają swoje nosy i głosowanie na ofertę, przynajmniej możemy przejść do fazy 2, która negocjuje nowe stosunki w ciągu najbliższych 14 miesięcy okresu przejściowego.”

Po stałym wzroście w pierwszym kwartale zyski w indeksie STOXX 600 zostały zwężone w drugim i trzecim miejscu. Świeże dane w piątek wykazały wzrost gospodarczy Chin spowolnione więcej niż oczekiwano w trzecim kwartale.

Koncentracja na inwestorach teraz zamienia się w trzeci kwartał sezonu zarobków, który rozpoczyna się na serio w przyszłym tygodniu. W trzecim kwartale oczekuje się pogłębienia recesji zarobku w Europie, zgodnie z danymi IBES z Refinitiv.

Thales (TCFP.PA), największa Europejska firma elektroniki obronnej, spadła 5,4% po obniżeniu jego 2019 prognozy wzrostu przychodów, ale silny raport ze szwedzkiej grupy technologii medycznych Getinge (GETIb.ST) wysłał swoje akcje skoki 16%. [nL5N27315H]

Londyńska Giełda papierów wartościowych (LSE. L) wzrosła 0,8% po sprawozdawczości wyższy niż oczekiwano trzeciego kwartału dochodów przed planowanym głosowanie akcjonariuszy na jego ofertę do zakupu dostawcy danych Refinitiv.

Udziały w AMS (AMS. S) spadła prawie 5% po Bloomberg zgłaszane austriacki producent czujników planuje omówić odnowioną ofertę dla OSRAM (OSRn.DE) po awarii pierwszej próbie.

Akcje notowane w Londynie. FTSE zostały przeciągnięte niższe przez Holiday Inn-Owner InterContinental Hotels Group (IHG. L), który spadł 4,6% po zgłaszaniu spadku przychodów trzeciego kwartału na pokój.

Sprawozdawczość sruthi Shankar w Bengaluru, Edycja Louise Heavens