NEW YORK (Reuters)-Funt brytyjski we wtorek skoczył do najwyższego poziomu od połowy maja w stosunku do dolara po raporcie, że urzędnicy byli blisko do czynienia dla Wielkiej Brytanii, aby wyjść z Unii Europejskiej.

Zdjęcie pliku: pracownik Banku liczy banknoty USA w oddziale w Hanoi, Wietnam 16 maja 2016. REUTERS/Kham

Bloomberg News poinformował, że negocjatorzy nadzieję, że umowa zostanie osiągnięty do północy we wtorek. Ale każda dyskusja, że obie strony są bliskie uzgodnienia tekstu projektu umowy jest “przedwczesne”, dwóch urzędników UE powiedział Reuters.

Już wyżej w dniu, Funt GBP = skoczył powyżej jego 200-dniowa średnia ruchoma, ściśle obserwowany poziom techniczny, po raz pierwszy od maja. To było ostatnio się 1,35% do $1,278, mając wcześniej hit $1,280, pięć miesięcy wysokości.

“Reakcja z rynków pokazuje, że chcą uzyskać tę ofertę i są gotowi wcisnąć przycisk na najmniejszym znakiem transakcji”, powiedział Morten Lund, starszy strateg FX w Nordea.

W stosunku do euro EURGBP =, Funt był również na pięciomiesięcznym wysokim, ostatnio 1,34% silniejszy w 0,863 za euro. Przed szerokim koszykiem swoich rywali. DXY, dolar był w dół 0,15% do 98,309.

News Brexit odwrócił Rajd dolara wcześniej w ciągu dnia jak blaknięcie optymizmu nad najnowszymi China-U. S. rozejm handlu skłonił przedsiębiorców do zakupu banknot po Wyprzedaż w zeszłym tygodniu.

Połączenie niektórych letnią USA dane i nadzieje na przełom w przedłużającym się konflikcie handlowym między Waszyngtonem i Pekinem skłoniły fundusze do odkręcanie niektórych z ich dolara długich zakładów niedawno, oddanie USA pod presją sprzedaży.

“Po niedawne flushout dolara długich zakładów, inwestorów walutowych ponownej oceny krótkoterminowych perspektyw i przyszli do widzenia, że nie będzie dużo ruchu na temat handlu”, powiedział Stephen Gallo, szef europejskiej strategii FX w BMO.

Doniesienia o “faza 1” umowa handlowa między Stanami Zjednoczonymi i Chinami w zeszłym tygodniu początkowo oszukany rynków, ale nieporozumienie szczegółów wokół umowy od tego czasu ograniczyć ten entuzjazm, z cenami ropy naftowej rozszerzenie spadek i chińskich zapasów słabsze.

Zanikanie nadzieje nad transakcji również wyciągnął chińskie waluty niższe. Yuan Chin CNH = spadł na rynkach offshore, dzień po osiągnięciu jednego miesiąca wysokości. Yuan offshore obrocie w 7,083 z dolara, off poniedziałek wysokie 7,051.

Raportowanie przez Kate Duguid w Nowym Jorku i Tommy Wilkes w Londynie, Edycja przez Chizu Nomiyama i Nick Zieminski