Londyn (Reuters)-chcesz zainwestować w nawyki thirtysomethings? Teraz masz indeks do śledzenia.

Zdjęcie: handlowcy pracują na podłodze na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 17 września 2019. REUTERS/Brendan McDermid

Dostawca indeksu MSCI uruchomił nowy zestaw indeksów tematycznych dla inwestorów, którzy chcą skupić swoją ekspozycję na głównych trendach, takich jak tysiąclecia lub przełomowa technologia, która spodziewa się kształtować społeczeństwo i gospodarkę przez dziesięciolecia.

Indeksowanie kapitału jest duży biznes z dostawcami, takimi jak MSCI, FTSE Russell, NASDAQ, S&P i Dow Jones jostling do udziału w rynku w krajobrazie inwestycyjnym, gdzie replikowanie wykazów papierów wartościowych zebranych wzdłuż pewnych kryteriów stał się coraz bardziej popularny i wskaźników dla aktywnych inwestorów.

Tradycyjnie, dostawcy indeksu mają plasterki i poklatkowych zapasów wzdłuż sektorów, wielkości lub linii geograficznych, ale indeksowanie tematyczne pojawiły się jako temat w ostatnich latach.

MSCI rozpoczęła swoje pierwsze cztery indeksy tematyczne z małym Fanfare jako balon testowy pod koniec ubiegłego roku. Jednak te tematy, począwszy od robotyki po starzenie się społeczeństwa, były “nie bardzo oryginalne” i odpowiadały w większości już ugruntowano trendy, powiedział Stephane Mattatia, szef produktów indeksu EMEA w MSCI.

Teraz MSCI jest gotowa wypchnąć łódź nieco-identyfikując pięć nowych w kalambur, aby pomóc inwestorom złapać do góry z zmiany demograficznej i technologicznej.

Oprócz przełomowej technologii i tysiąclecia-odnosząc się do osób urodzonych w latach 1980 i połowie lat dziewięćdziesiątych-nowa partia indeksów obejmuje inteligentne miasta, gospodarki cyfrowej i mobilności w przyszłości.

“Współpracujemy z zewnętrznymi ekspertami, które nie są z dziedziny finansów, ale eksperci w swoich dziedzinach”, powiedział Mattatia, dodając MSCI współpracował z autorem i doradcą strategicznym Lukas Neckermann w sprawie mobilności i inteligentnych miast indeksu.

“Trudno nam się upewnić, że tematem jest odpowiednia dla gospodarki, a po drugie trudno nam znaleźć odpowiednie parametry dla tematu.”

MSCI nie jest jedynym dostawcą indeksu próbuje jeździć tematyczne fali indeksowania: NASDAQ rozpoczęła szereg sztucznej inteligencji i robotyki indeksy w ostatnich latach. Indeksy dla czystej energii i indeksy ESG są proliferacji.

W przypadku MSCI Wybieranie składników indeksu jest procesem opartym na języku.

Gdy tendencja została wyróżniane, MSCI określi pół tuzina Definiowanie słów nasion-dla milenials odniesienia, lista zawierała lubi “nowej generacji” lub “nowej technologii”.

Za pomocą tych słów, MSCI wywodzi się lista około 50 słów kluczowych, które w tym przypadku zawiera lubi “Gospodarka wspólna”, “żywność ekologiczna” lub “Sport”.

Liczba dopasowań wyrazów w opiłki wyników firmy oraz inne filtry zapewniają wynik, który pomaga zdecydować, członkostwo w indeksie, Mattatia wyjaśnił.

MSCI tysiąclecia indeks zawiera 601 składników i wśród najlepszych z nich są Apple APPL. O, Microsoft (MSFT. O), Facebook (FB. O), Amazon (AMZN. O), Netflix NTFLX. O i PayPal (PYPL. O).

Raportowanie Karin Strohecker, Edycja przez Ed Osmond