Monachium/FRANKFURT (Reuters)-Austria AMS (AMS. S) stoi sprzeciw wobec jego 4 500 000 000 euro ($5 000 000 000) oferty przejęcia dla niemieckiej grupy oświetlenia OSRAM (OSRn.DE) z potężnym sklep stewardów w firmie docelowej.

Zdjęcie: logo niemieckiego producenta oświetlenia OSRAM jest oświetlone w siedzibie firmy w Monachium, Niemcy, 16 września 2019. REUTERS/Andreas Geberz

AMS powiedział w piątek obniży wskaźnik akceptacji do 55% w ramach nowej oferty przejęcia dla OSRAM, który utrzymuje cenę oferty bez zmian, jak AMS dąży do stania się światowym liderem w czujniki i światła.

“Powody naszego wyraźnego sprzeciwu wobec przejęcia przez AMS pozostają niezmienione,” członek Rady Nadzorczej OSRAM i przedstawiciel związków zawodowych IG Metall Klaus Abel powiedział.

“Już podwyższone ryzyko finansowe jeszcze się pogorszeniu przez nowe podejście.”

Abel wezwał w pytanie zarządzania AMS zdolność do integracji znacznie większych OSRAM.

OSRAM jest więcej niż 2,5 razy wielkości jego suitor, na podstawie 2018 przychodów.

Niemieckie przepisy przyznają przedstawicielom pracowników połowę mandatów w Radzie Nadzorczej niewykonawczej spółek giełdowych.

Sensor specjalista AMS nie z jego oferty przejęcia dla lidera w dziedzinie oświetlenia samochodowego po zaciętej bitwy przejęcia w tym miesiącu. Zebrał 51,6% udziałów OSRAM, łącznie z własnym prawie 20% palikiem, nie wymagającym 62,5%. Jednak przysiągł do kontynuowania przejęcia.

Szwajcarski AMS, najbardziej znany z dostarczania Apple (AAPL. O) z czujnikami dla Iphone’ów, chce rozszerzyć się w przemyśle motoryzacyjnych i czujniki zasilania i systemy oświetlenia dla samochodów samojezdnych, aby zmniejszyć jego zależność od producentów smartfonów.

AMS miał słodzone swoją ofertę do obecnego 41 euro udział po Private Equity grupy Bain Capital i Advent powiedział, że są gotowi do atutem grupy austriackiej wstępnej oferty 38,50 euro.

Bain i Advent poinformował OSRAM w piątek, że powstrzymają się od oferty przejęcia na razie, niemiecka firma powiedział w tym czasie.

Źródła zaznajomione z myślenia grup wykupu powiedział Reuters w niedzielę, że inwestorzy czekali w skrzydłach ewentualnie ożywić swoje podejście, jeśli oferta AMS nie powiodło się.

AMS powiedział na stronie internetowej, aby poinformować o swojej ofercie, że rozmowy z zarządzaniem OSRAM na nową ofertę były w toku.

Sprawozdawczość Alexandra Huebnera w Monachium i Ludwig Burger we Frankfurcie; Edycja przez Dale Hudson