Londyn (Reuters)-irlandzkich obligacji rządowych w piątek, przewyższając swoich rówieśników strefy euro w nadziei, że kontrakt Brexit był już w zasięgu wzroku.

Porozumienie, które mogłoby pomóc Wielkiej Brytanii opuścić Unię Europejską w sposób uporządkowany może jeszcze się zdarzyć, irlandzki premier Leo Varadkar powiedział w czwartek, po co nazwał bardzo pozytywne spotkanie z brytyjskim premierem Boris Johnson..

Unii Europejskiej negocjator Brexit Michel Barnier, Tymczasem miał “konstruktywne” spotkanie ze swoim brytyjskim odpowiednikiem Stephen Barclay w piątek, rzeczniczka kierownictwa bloku powiedział.

Dyskusje podsyknęło optymizmem na rynkach finansowych, z Funt nacinania się jego największy rajd dwa dni od referendum w sprawie Brexit w czerwcu 2016.

JP Morgan powiedział, że teraz oczekuje Wielkiej Brytanii i UE, aby osiągnąć umowę o odstąpieniu od umowy, która będzie regulować przyszłe stosunki obu stron w sprawach takich jak handel, a Deutsche Bank powiedział, że teraz bardziej optymistycznie na Brexit.

Bliskie związki handlowe między Irlandią a Wielką Brytanią oznaczają, że Irlandzka gospodarka postrzegana jest jako podatna na zagrożenia w przypadku Brexit bez porozumienia.

Jak obawy ustąpił w piątek, 10-letnie dochody obligacji w Irlandii zwaliło aż 10 punktów bazowych. Były one ostatnio w dół 5 BPS na 0,04%, przewyższa rówieśników strefy euro i ustawić na ich największy spadek jeden dzień w prawie trzy tygodnie.

“Rynki obligacji są w zasadzie odpowiada na pozytywne wiadomości w Wielkiej Brytanii,” powiedział Pooja Kumra, ceny strateg w TD Securities. “Myślę, że generalnie, jeśli masz ofertę zrobić, powinno być wsparcie irlandzkich obligacji… ”

Poza Irlandią, 10-letnie plony obligacji w bloku wzrosła 4-5 BPS jak Brexit czynienia nadziei i optymizmu w USA/Chiny handlu rozmów utrudniona bezpiecznych rynków Haven.

Niemiecka 10-letnia wydajność wzrosła do najwyższej w prawie 2-1/2 miesięcy w-0,427% i została ustawiona na swój pierwszy tygodniowy wzrost w miesiącu. Brytyjskie i amerykańskie rentowności obligacji również wzrosła.

Usa. i chińskich negocjatorów owinięte pierwszy dzień rozmów handlowych w ponad dwa miesiące w czwartek. Grupy biznesowe nadzieję, że obie strony mogą złagodzić 15-miesięcznej wojny handlowej i opóźnienia USA zaplanowanego na następny tydzień.

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że spotka się z najwyższym negocjatorem handlowym Chin, mieszając nadzieje na porozumienie.

“Zły nastrój i pesymizm został zakorzenione na tak długo ze względu na Brexit i napięć handlowych,” powiedział Frederik Ducrozet, strateg w Pitet Wealth Management.

“Irlandzkich urzędników wzbudził oczekiwania na ofertę, a jeśli masz drogę do czynienia, nie może być ogromny Squeeze w cenach będzie wyższa i re-steepening krzywych plastyczności.”

Nagle jaśniejsze perspektywy dla Brexit i rozmów handlowych złagodziły obawy o globalne perspektywy wzrostu, skłaniając inwestorów do odkręcanie zakładów na krótkoterminowe obniżki stóp procentowych z banku Anglii i Europejskiego Banku Centralnego.

Prezydent EBC Mario Draghi w międzyczasie kontynuował wzywanie rządów strefy euro do zwiększenia wydatków; powiedział, że bank mógłby podnieść stopy procentowe wcześniej, jeśli poluzować własne ciągi torebce do wspierania gospodarki.

Sprawozdawczość yoruka Bahceli i Dhara Ranasinghe; Edycja przez Pravin char i Kirsten Donovan