* HK-> Shanghai Connect dzienny kontyngent używany-1,8%, Szanghaj-> HK dzienny kontyngent używany 1,9%

* HSI-0,5%, HSCE-0,5%, CSI300-1,4%

* FTSE China A50-1,5%

18 października (Reuters)-Hong Kong zapasy osłabiony w piątek, śledząc szersze straty w innych rynkach azjatyckich po Downbeat China wzrostu danych, ale dokonane tygodniowe zyski w nadziei więcej środków zostanie podjęta w celu wsparcia gospodarki wyspy miasta wśród miesięcy-długie protesty.

* * Indeks Hang Seng spadł 0,5% do końca w 26 719,58, podczas gdy indeks China Enterprises stracił 0,5%, aby zamknąć na 10 540,04.

* * W tygodniu, HSI był w górę 1,6%, podczas HSCE wzrosła 0,8%.

* * Chiny trzeci kwartał wzrostu gospodarczego spowolnione więcej niż oczekiwano i do jego najsłabszego tempa w prawie trzech dekad jako siniaków USA wojny handlowej hit produkcji fabryki, zwiększenie przypadku Pekin do rozwasąć świeże wsparcie.

* * Choć oczekiwania więcej bodźu wśród protestów Hongkongu pomogły w podpinanie rynku w ubiegłym tygodniu.

* * Dziewięć głównych banków w Hongkongu zgodziły się przyjąć szereg środków w celu wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w mieście, Bank Centralny powiedział w środę, po jego przeprowadzki do cięcia bufora kapitałowego banków w celu wsparcia niepewne gospodarki we wtorek.

* * Hong Kong przygotowuje się na weekend demonstracji, w tym łańcucha ludzkiego na głównych liniach metra w piątek i marszu demokracji w niedzielę, najnowsze ruchy w ponad cztery miesiące antyrządowych protestów.

* * Rynki były również na oku postępu proponowanego chińsko-U. S. umowy handlowej.

* * Chiny mają nadzieję osiągnąć etapowe porozumienie w sporze ze Stanami Zjednoczonymi i anulować taryfy jak najszybciej, Ministerstwo Handlu powiedział w czwartek, dodając, że wojny handlowe nie ma zwycięzców.

* * W całym regionie indeks giełdowy Azja ex-Japan w MSCI był słabszy o 0,24%, natomiast japoński indeks Nikkei zamknął 0,18%.

* * Yuan był cytowany w 7,0833 za USA dolara w 0816 GMT, 0,09% słabsze niż poprzednie zamknięcie 7,0772.

* * W pobliżu, Chiny A-akcje były obrotu na premii w wysokości 28,64% na Hong Kong wymienione H-shares. (Raportowanie przez Shanghai Newsroom; Edycja przez Rashmi Aich)