(Reuters)-europejskie udziały krawędziach niższe w czwartek, jako silny zysk ze Szwecji Ericsson zostały zrekompensowane przez blaknięcie optymizmu nad Brexit czynienia wśród inwestorów martwi się o jego poparcie w brytyjskim Parlamencie.

Zdjęcie: niemiecki indeks cen akcji DAX jest pokazany na giełdzie we Frankfurcie, Niemcy, 16 października 2019. REUTERS/Staff/plik zdjęcie

Ogólnoeuropejski indeks STOXX 600 zamknął się 0,1% po zdobyciu aż 0,9%, jako że inwestorzy początkowo kibicowali wiadomością, że Unia Europejska i Wielka Brytania zaciśli kontrakt na warunkach wyjścia Wielkiej Brytanii z bloku.

Akcje w kraju koncentruje się brytyjskich firm i irlandzkich firm, które zostały postrzegane jako Barometr na sentyment Brexit, zrezygnował z zysków, jak Northern Irish Demokratyczna Partia Unionist (DUP) powiedział, że głosowanie przeciwko porozumieniu na nadzwyczajnej sesji na Sobota.

Indeks FTSE Midcap. FTMC zamknął się tylko 0,16%, a zapasy irlandzkie. ISEQ spadła 0,9% wśród wątpliwości, czy Premier Boris Johnson będzie mógł wygrać zgodę brytyjskiego Parlamentu dla każdej transakcji.

“Niestety, jest za wcześnie. I nie byłoby przy każdym kierunku w tym momencie. To nie ma sensu, aby podjąć kroki albo sposób na Sterling w tym momencie, powiedział Michael Bell, globalny strateg rynku w JP Morgan.

Funt zobaczył dzikie huśtawki, wysyłając międzynarodowy koncentruje się w Londynie FTSE 100. FTSE niższe początkowo, ale indeks zamknięty 0,2% z pomocą firm Blue-Chip.

Francja CAC 40. FCHI złagodziła 0,4% po uderzeniu w świeży 12-letni wysoki wcześniej, podczas gdy niemiecki DAX. GDAXI zamknął 0,1%, chociaż w pobliżu najsilniejszego poziomu w ciągu roku. Indeks zapasów w strefie euro. STOXXE spadł 0,2%.

“Transakcja powinna być postrzegana jako lepszy scenariusz dla obu stron (Wielka Brytania i UE) niż nie-Deal… ale Niemcy jest swego rodzaju zatrzymany w systemie, w którym handel światowy spada. Jest to podobna sytuacja dla reszty Europy, “powiedział art Baluszynski, szef badań w Henderson Rowe.

Obawy o slajd do recesji nadal pies Europy i nie wszystkie zarobki były optymistyczne, ze szwajcarskim producentem oprogramowania bankowego Temenos (TEMN. S) tumbling więcej niż 15%, jego najgorszy dzień w ponad pięć lat, po handlowców powiedział trzeci kwartał zyski rdzeń brakowało oczekiwań.

Szwedzki sprzęt telekomunikacyjny producent Ericsson (ERICb.ST) był jasny Spot, skoki 6% trafić na trzy miesiące po zaksięgowaniu kwartalnych zarobków rdzeń, które były dobrze wyprzedza oczekiwania. Udziały fińskiego peer Nokia (NOKIA. HE) również zyskał 2%.

“Nie było konsensusu pogląd na Ericsson, że może już rozczarowany na marginesie, który trzymał ludzi z powrotem”, powiedział Mark Taylor, sprzedawca w Mirabaud.

“Ale jest dużo popytu, aby dostać się do tematu 5G, a Ericsson prawdopodobnie największym, najbardziej płynna nazwa w Europie, aby odtworzyć ten temat.”

Nestle (NESN. S) był największy opór w indeksie wskaźnika jako wzrost sprzedaży ekologicznej zanurza się w trzecim kwartale, przewyższającej zapowiedź planu odkupu do 20 000 000 000 Franka szwajcarskiego ($20 130 000 000) w akcjach.

Akcje Pernod Ricard (PERP.PA) spadła 4,2% po duchy ekspres brakowało oczekiwań kwartalnych sprzedaży ekologicznej, odzwierciedlając wolniejsze Tempo wzrostu w Chinach i Indiach. Francuska grupa części samochodowych Faurecia (EPED.PA) spadła 6,5% po zaksięgowaniu niższe niż oczekiwano sprzedaży trzeciego kwartału.

Akcje wirecarda (WDIG.DE), w dół ponad 2,5%, rozszerzył swój slajd w następstwie raportu FT opartego na jego wysiłki w celu zapompowania sprzedaży i zysków. Udziały w SAP SE (SAPG.DE) i Capgemini (CAPP.PA) pojawiły się pod presją po słabszych wynikach z USA. Firma technologicznie IBM (IBM. N).

Sprawozdawczość sruthi Shankar i Medha Singh w Bengaluru; Dodatkowe raportowanie przez Joice Alves w Londynie, Edycja przez William Maclean