Londyn, 20 października (Reuters)-Premier Boris Johnson wysłał niepodpisany list do Unii Europejskiej z prośbą o opóźnienie do wyjścia Wielkiej Brytanii z bloku, a także drugą notatkę mówiąc, że nie chce “głęboko żrące” przedłużenie Brexit.

Johnson był zobowiązany przez prawo do wysłania pierwszego listu, po Parlament głosował w sobotę, aby wstrzymać swoją zgodę na swoją umowę Brexit aż do uchwalenia ustawodawstwa do formalnego ratyfikowania umowy.

Poniżej znajduje się szorstki Przewodnik do tego, co może się zdarzyć dalej:

PONIEDZIAŁEK: MOŻLIWA DEBATA NA TEMAT POROZUMIENIA BREXIT

Jacob Rees-MOGG, lider niższej izby Parlamentu, lub Izby Gmin, powiedział w sobotę rząd planuje umieścić kontrakt wyjścia Johnsona do debaty i głosowania w poniedziałek.

Ale mówca domu, John Bercow, powiedział, że będzie rządzić, czy to będzie dozwolone po kilku prawodawców powiedział, że zerwać z Konwencją parlamentarną, że to samo pytanie nie może być umieszczone dwa razy podczas tej samej sesji.

“Byłem zaślepotany w tej sprawie, jak inni byli” Bercow powiedział Parlamentowi po ogłoszeniu Rees-MOGG.

“Będę zastanowić się nad sprawą, absorbując to, co koledzy mówią i konsultując się z innymi za ich Radą, i będę zgłaszać do domu w poniedziałek,” dodał. “Rząd nie jest arbiter tego, co jest uporządkowany.”

PONIEDZIAŁEK: SZKOCKI SĄD ROZPRAWY

Najwyższy sąd Szkocji, sąd sesyjny, należy rozważyć w poniedziałek wyzwanie prawne, które starały się wymusić Johnson do przestrzegania tzw Benn Act. To było prawo, które wymagało od niego napisania przedłużającego, jeżeli Parlament nie zatwierdził ani umowy, ani wyjścia bez porozumienia przez 19 października.

Obrońców anty-Brexit zwrócił się do sądu na początku tego miesiąca za to albo wydać nakaz zmuszając Johnson prosić o opóźnienie lub na to, aby poinstruować, że pismo zostanie wysłane do UE w jego imieniu, jeśli odmówił.

Działacze również powiedział, że powinien stawić czoła kary, w tym grzywny, a nawet więzienia, jeśli nie przestrzega ustawy Benn.

Sąd, jeszcze nie orzekł w tej sprawie i czekał na to w oczekiwaniu na zmiany do 19 października. Ale to powiedział w tym miesiącu, że prawnicy rząd dał formalne oświadczenia prawne-winiarstwem-że będzie przestrzegać ustawy Benn i byłoby to poważna sprawa, gdyby nie.

“Byłoby to destrukcyjne dla jednej z podstawowych zasad konstytucyjnej przyzwoit i wzajemnego zaufania, który jest podstawą relacji między sądem i koroną dla premiera lub rząd do wycofywania na co oni zapewnili sąd, że Premier zamierza zrobić: “sędzia Paul Cullen, znany jako Lord Pentland, powiedział.

Ustawodawców opozycji powiedział, że pisząc dwie litery, Johnson złamał jego rząd zobowiązanie do sądu nie do frustracji ustawodawstwa.

“Może on również być w pogardy Parlamentu lub samych sądów, ponieważ jest on wyraźnie stara się podważać pierwszy list” pracy rzecznik finansów John McDonnell powiedział Sky News.

Pracy w Brexit rzecznik Keir Starmer powiedział telewizji BBC Johnson był “childlike”, dodając “jestem pewien, że nie będzie postępowania sądowego”.

Wtorek? PRZEPISY BREXIT

Johnson powiedział Parlamentowi, że “w przyszłym tygodniu rząd wprowadzi przepisy potrzebne nam do opuszczenia UE z naszej nowej umowy w październiku 31”. Powszechnie oczekuje się, że będzie miał swój pierwszy główny etap debaty we wtorek.

Starszy minister Michael Gove powiedział w niedzielę rząd będzie dążyć do uzyskania ustawodawstwa wymaganego przez Parlament w celu uzyskania Brexit zrobić i opuścić UE na 31 października. Gove i minister spraw zagranicznych Dominic Raab powiedział, że wierzyli, że rząd miał numery do przekazania transakcji.

Były minister Amber Rudd, który opuścił rząd nad gotowość Johnsona do prowadzenia bez porozumienia Brexit, powiedziała, że i większość z 21 konserwatywnych prawodawców, którzy zostali wyrzucony z partii parlamentarnej na poparcie prób zablokowania No-Deal wyjścia, będzie wspierać Ustawodawstwa.

“On ma kruchą, ale szczerą koalicję ludzi, którzy chcą go wesprzeć”, powiedziała Sky News.

Prawodawców będzie miał okazję do wprowadzenia zmian do ustawodawstwa i pracy Starmer i McDonnell powiedział w niedzielę partia będzie przedstawić poprawki, w tym w kwestiach takich jak ochrona praw pracowniczych i zamknięcie “pułapki drzwi” do No-Deal Brexit w końca okresu przejściowego w grudniu 2020.

Zmiany proponowane przez prawodawców również mogą obejmować konieczność przeprowadzenia referendum potwierdzającego porozumienie. To by rzucić otwartą możliwość Brexit nawet nie dzieje-choć nie jest jasne, czy nie byłoby wystarczającej liczby wśród prawodawców do tyłu takiego planu.

REAKCJA UE NA OPÓŹNIENIE

Przewodniczący przywódców Unii Europejskiej Donald Tusk powiedział w sobotę, że otrzymał wniosek o przedłużenie i teraz będzie konsultując się ze stolicami UE w sprawie sposobu reagowania.

Po krótkim spotkaniu w niedzielę, dyplomaci z bloku powiedział, że UE będzie grać na czas, a nie pośpiechu, aby zdecydować się na żądanie opóźnienia.

“Szukamy większej jasności pod koniec tygodnia, mając nadzieję, że w tym czasie będziemy również zobaczyć, jak sprawy rozwijają się w Londynie,” jeden starszy dyplomata UE powiedział.

Przywódcy 27 państw, które uczynią UE po opuszczeniu Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie nie odrzucą wniosku o przedłużenie.

Gove powiedział, że UE “czeka, aby zobaczyć, co Parlament robi teraz”.

“Będziemy mieli okazję w nadchodzących dniach, aby rozważyć ustawodawstwo, które pozwala nam opuścić Unię Europejską. Jeśli ludzie głosują na to ustawodawstwo (..), to możemy opuścić i możemy zostawić w czasie, “powiedział.

Wybory?

Zarówno rządzących konserwatystów i głównych opozycji partii pracy mówią, że chcą nowych wyborów, ale przywódca pracy Jeremy Corbyn powiedział, że nie będzie z powrotem każdy ruch trzymać jeden do nie-Deal Brexit jest wykluczona.

“Wybory są nieuniknione z powodu liczby w Parlamencie, ponieważ mamy do przełamania impasu, czas będzie kwestia Jeremy Corbyn… ale to jest nieuniknione, że prędzej czy później to przerwy w wyborach ogólnych, powiedział Starmer.

Sprawozdawczość Elizabeth Piper, Kylie MacLellan, Michael Holden
i Paul sandle
Edycja przez Guy Faulconbridge i Frances Kerry