(Na żywo blogu na temat europejskich zasobów, typ LIVE/w oknie News Eikon)

17 października (Reuters)-europejskie akcje zaznaczone niższe na wczesnych kontaktach w czwartek, jak inwestorzy byli napięte przed dwuczęściowy szczyt Unii Europejskiej, który będzie koncentrować się na ostatnich GASP wysiłków w celu zapieczętowania transakcji na wyjściu Wielkiej Brytanii z bloku.

W 0706 GMT, ogólnoeuropejski indeks STOXX 600 był w dół 0,2% z wszystkich głównych giełach w czerwonym.

Tylko londyński Blue-Chip FTSE 100 był płaski jak eksport ciężkich firm skorzystało ze słabości w Funt. Indeks o średniej kapitalizacji skoncentrowany na rynku krajowym spadł 0,5%.

Demokratyczna Partia Irlandii Północnej stwierdziła, że nie może poprzeć umowy o wystąpieniu zaproponowanej przez premiera Borysa Johnsona i Unię Europejską, podnosząc wątpliwości, czy Johnson będzie w stanie wygrać zatwierdzenie Parlamentu.

Tymczasem mieszane torby zarobków raporty ściekała w.

Francuska grupa części samochodowych Faurecia spadła 5,3% po zaksięgowaniu niższe niż oczekiwano sprzedaży trzeciej kwartale.

Ericsson wyskoczył prawie 7% po producent sprzętu telekomunikacyjnego wysłana kwartalne zyski rdzeń dobrze wyprzedza oczekiwania i podniósł jego 2020 cel sprzedaży.

Zapasy górnictwa opublikował najostrzejszy spadek o 1,3% wśród sektorów europejskich. (Sprawozdawczość Medha Singh w Bengaluru; Edycja Bernarda Orra)