NEW YORK (Reuters)-Dolar spadł do trzech miesięcy nisko w piątek, jako bezpieczne schronienie zakupu złagodzone i nastrojów ryzyka poprawie na optymizm o USA-Chiny negocjacji handlowych, jak również zwiększone szanse na uporządkowany brytyjski zjazd z Unii Europejskiej.

PLIK PHOTO: pracownik liczy USA banknotów dolara w domu walutowym w Monterrey, Meksyk, 9 listopada 2016. REUTERS/Daniel Becerril

Dolar jednak obniżyć straty w stosunku do euro i Pared zyski w porównaniu do jena po prezydent Donald Trump ogłosił częściowe porozumienie w sprawie handlu z Chinami, w szczególności na własność intelektualną, usług finansowych i ogromnych zakupów rolnych.

Edward Moya, starszy analityk rynku w OANDA w Nowym Jorku, powiedział, że Dolar porusza się po ogłoszeniu Trumpa były zgodne z typowym “kupić plotka, sprzedać wiadomości” reakcji.

“Mamy dość dużo, co wiele osób spodziewa się o częściowej transakcji”, powiedział Moya. “Ale niekoniecznie zapewnia optymizm, że w krótkim biegu szerszy interes zostanie osiągnięty, ponieważ istnieją większe problemy. Mimo to nadal jest pozytywne “.

Sterling wzrosła do ponad trzech miesięcy wysoki w porównaniu do dolara na optymizm o Brexit, podczas gdy euro awansowała do trzech tygodni szczyt jako apetyt wzrosła.

W tym samym czasie, inne bezpieczne-Haven walut, takich jak Jen i Frank szwajcarski zsunął w dniu.

Przed ogłoszeniem umowy o handlu Trump i inne Stany urzędników w piątek miał sygnalizowane dobre wieści przychodzący w rozmowach handlowych z Chinami, a Pekin wskazał, że był otwarty na “częściowe” transakcji, które mogłyby uniknąć planowanych podwyżkę taryf na jego towary.

Na Brexit, UE zgodziła się w piątek, aby utrzymać kolejną rundę intensywnych negocjacji z Londynem w dążeniu do zabezpieczenia transakcji.

Negocjator UE Michel Barnier i jego brytyjski odpowiednik Stephen Barclay wcześniej orzekł, co obie strony zwane “konstruktywne” spotkanie w Brukseli w Wielkiej Brytanii zaplanowanej daty wyjazdu 31 października nears. Brytyjscy i Irlandzcy Premierzy powiedział w czwartek znaleźli “drogę” do ewentualnego porozumienia, a w piątek niektórzy urzędnicy wyrazili strzeżony optymizmu.

W Stanach Zjednoczonych, Rezerwy Federalnej ogłosił piątek zacznie kupować około $60 000 000 000 miesięcznie w rachunkach Skarbu Państwa w celu zapewnienia “duże rezerwy” w systemie bankowym. Podkreślone zostało jednak, że nowy program nie oznacza zmiany polityki pieniężnej.

“To allay niektórych kwestii finansowania i usuwa niektóre z góry ryzyko wycisnąć na finansowanie, które widzieliśmy w miesiącu i kwartale”, powiedział Shaun Osborne, główny strateg FX w Scotiabank w Toronto.

W późnym popołudniem handlu, indeks dolara był w dół 0,4% w 98,318. DXY, po wcześniejszym spadku do 3-1/2-miesięczne niskie 98,197.

Euro, Tymczasem wzrosła 0,3% do $1,1034 EUR =, odzwierciedlając trzy tygodnie wysoki osiągnięty w czwartek.

Jena Safe-Haven JPY = osłabiony dolara, który zyskał 0,3% do 108,33. Dolar wcześniej dotknął 2-1/2-miesięczne wysokie wobec Jena.

Sterling przekroczyli ponad trzy miesiące wysokości $1,2708 GBP = D3 i pięciomiesięczny szczyt 87,02 pensów wobec euro EURGBP = D3. Funt był ostatni się 1,7% w $1,2657.

Sprawozdawczość Gertrude Chavez-Dreyfuss; Edycja przez Kirsten Donovan, Sonya Hepinstall i Toma Browna