Szanghaj, 18 października (Reuters)-Chiny zapasy spadły w piątek, delegowania ich najbardziej stromych codziennie spadek w miesiącu do końca tygodnia niższe, jak słabsze niż oczekiwano wzrostu PKB pogłębione obawy o zdrowie drugiej największej na świecie gospodarki wśród wojny handlowej, która jest więcej niż Letni.

* * Wskaźnik Blue-Chip CSI300 spadł 1,4%, do 3 869,38, podczas gdy Shanghai Composite Index spadła 1,3% do 2 938,14.

* * W tygodniu, CSI300 stracił 1,1%, podczas SSEC rzucić 1,2%.

* * Chiny trzeci kwartał wzrostu gospodarczego spowolnione więcej niż oczekiwano i do jego najsłabszego tempa w prawie trzech dekad jako siniaków USA wojny handlowej hit produkcji fabryki, zwiększenie przypadku Pekin do rozwasąć świeże wsparcie.

* * Downbeat chińskich danych w ostatnich miesiącach podkreślił słabszy popyt w kraju i za granicą. Ale większość analityków twierdzi, że zakres agresywnego bodźcy jest ograniczony w gospodarce już obarczane stosy długu po wcześniejszych cykli dynamiki, które wysłały ceny mieszkań gwałtownie wyższe.

* * “Biorąc pod uwagę wywóz jest mało prawdopodobne, aby etap powrotu do zdrowia i ewentualnego spowolnienia w sektorze nieruchomości, presję na obniżenie gospodarki chińskiej jest prawdopodobne, aby kontynuować, z czwartym kwartale wzrostu gospodarczego oczekuje się poślizgu do 5,9%,” Hwabao Trust ekonomista nie Wen powiedział.

* * “Władze będą rozluźniać politykę, ale w bardziej powściągliwy sposób.”

* * Niektórzy argumentowali, że najnowsze dane nie były takie nieoczekiwane.

* * Miss stopy wzrostu PKB w trzecim kwartale nie jest tak duża, jak gospodarka Chin pozostaje w tendencji zniżkowej, które mogłyby skłonić rząd centralny do rozwasąć bardziej stymulujące środki na celu podstawę gospodarki, Zhang gang, analityk z Central Securities Powiedział.

* * Focus nadal pozostaje na postęp proponowanych chińsko-U. S. umowy handlowej.

* * Chiny mają nadzieję osiągnąć etapowe porozumienie w sporze ze Stanami Zjednoczonymi i anulować taryfy jak najszybciej, Ministerstwo Handlu powiedział w czwartek, dodając, że wojny handlowe nie ma zwycięzców.

* * Sektory spadły w całej Radzie na dzień, doprowadziły w dół przez nieruchomości i firm infrastrukturalnych.

* * W całym regionie indeks giełdowy Azja ex-Japan w MSCI był słabszy o 0,29%, natomiast japoński indeks Nikkei zamknął 0,18%.

* * W 0704 GMT, Juan był cytowany w 7,0849 za USA dolara, 0,11% słabsze niż poprzednie zamknięcie 7,0772.

* * Do tej pory w tym roku, indeks akcji Shanghai jest się 17,8% i CSI300 wzrosła 28,5%, podczas gdy Chiny H-Indeks akcji wymienionych w Hong Kongu jest do 4,1%. Zapasy Szanghaju wzrosły 1,13% w tym miesiącu.

* * Od 07:05 GMT, Chiny A-akcje były obrotu z premii w wysokości 28,84% w Hongkongu notowanych H-akcji. (Sprawozdawczość Luoyan Liu i Andrew Galbraith; Edycja przez Catherine Evans)