CHICAGO (Reuters)-Cargill przestał otrzymywać bydło do uboju w jego Dodge City, Kansas, roślin wołowych po wybuchu w czwartek, ale spodziewa się wznowić na początku przyszłego tygodnia, rzecznik firmy powiedział w piątek.

Firma kontynuuje przetwarzanie tusz, które miał pod ręką w czasie wybuchu czwartku, który wystąpił w samodzielnym budynku poza głównym obiektem i rannych dwóch pracowników.

Still, futures bydła spadła w tym tygodniu z powodu obaw, że przerwa w zakładzie, który może przetwarzać do 6 000 głowy dziennie, spowodowałoby dostaw bydła do kopii zapasowej na feedlots.

Cargill współpracuje z innymi roślinami, aby otrzymywać bydło i spełniać zobowiązania klientów, rzecznik Daniel Sullivan powiedział w wiadomości e-mail. Cargill jest największym na świecie producentem mielonej wołowiny.

Incydent wystąpił w budynku, który przetworzył krew do mączki krwi, paszy i dodatku do gleby. Budynek znajduje się obok zakładu pakowania mięsa, jednak powoduje zatrzymanie dostawy bydła przez firmę.

Pożar w sierpniu w Tyson Foods Inc ubojni w Holcomb, Kansas, o podobnej zdolności przetwórczych depresji bydło Futures przy jednoczesnym zwiększeniu cen wołowiny, wysyłając marże dla USA. przemysłu wołowego do rekordowo wysokiej. Tyson jest odbudowy zakładu.

Sprawozdawczość Julie Ingwersen; Edycja przez Chizu Nomiyama i Alistair Bell

Autor: