Londyn (Reuters)-brytyjski rząd nalegał w niedzielę kraj opuści Unię Europejską na 31 października, mimo listu, że premier Boris Johnson został zmuszony przez Parlament do wysłania do bloku z prośbą o opóźnienie Brexit.

Brexit wir spun szalenie w ubiegłym tygodniu między możliwością uporządkowany zjazd na 31 października z transakcji, że Johnson uderzył w czwartek i opóźnienie po tym, jak został zmuszony do poprosić o przedłużenie późno w sobotę.

Porażka Johnsona w brytyjskim parlamencie w sprawie sekwencjonowania ratyfikacji jego umowy ujawniona premiera prawa uchwalona przez tych, którzy sprzeciwiają się bez wyjścia z transakcji, domagając się żądania opóźnienia do 31 stycznia.

Johnson przesłał notatkę żądania zgodnie z wymaganiami, ale bez znaku i dodał kolejny podpisany list argumentując przeciwko tym, co rzucił jako głęboko żrące opóźnienie. Jeden z jego najbardziej starszych ministrów powiedział, że Wielka Brytania nadal opuścić blok 31 października.

“Zamierzamy opuścić do 31 października. Mamy środki i zdolność do tego, “Michael Gove, minister odpowiedzialny za nie-Deal przygotowań Brexit, powiedział Sky News.

“Pismo to zostało wysłane, ponieważ Parlament wymagał wysłania… Jednak Parlament nie może zmienić umysłu premiera, Parlament nie może zmienić polityki ani determinacji rządu. ”

W kolejnym skręcie w kolejny dramat Brexit, Johnson wysłał trzy listy do Donalda Tuska, przewodniczącego Rady Europejskiej.

Po pierwsze, krótka notatka z wysłannika brytyjskiego UE wyjaśniającego, że rząd był po prostu zgodny z prawem; Po drugie, niepodpisana kopia tekstu, że prawo, znany jako ustawa Benn, zmusił go do pisania; i trzeci list, w którym Johnson powiedział, że nie chce przedłużenia.

“Jasno, odkąd zostałem premierem i jasno powiedziałem Parlamentowi, moim zdaniem i stanowisku rządu, że dalsze przedłużenie mogłoby zaszkodzić interesom Zjednoczonego Królestwa i naszych partnerów UE, a także relacji między nami”, powiedział Johnson w trzeci list, podpisany “Boris Johnson”.

UE, która zmagała się z krętego kryzysu Brexit od Britons głosowało 52%-48% do opuszczenia w 2016 referendum, był wyraźnie zdezorientowany przez sprzecznych sygnałów z Londynu.

Tusk powiedział, że otrzymał od Johnsona prośbę i zaczął konsulować się z liderami UE w zakresie reagowania.

Francuski prezydent Emmanuel macron powiedział Johnsona, że Paryż potrzebował szybkiego wyjaśnienia sytuacji po głosowaniu w sobotę, urzędnik we francuskiej prezydencji powiedział agencji Reuters.

“On (macron) zasygnalizował opóźnienie będzie w żadnym interesie”, urzędnik powiedział.

Mało prawdopodobne jest, aby 27 pozostałych państw członkowskich UE odmówiłoby żądania Wielkiej Brytanii, zważywszy na wpływ na wszystkie strony umowy Brexit. Dyplomaci powiedział w niedzielę blok będzie grać na czas, a nie spieszyć się zdecydować, czekając, aby zobaczyć, jak rzeczy opracowane w Londynie.

Gove powiedział, że ryzyko nie wzrosła i rząd będzie zwiększyć przygotowania do niego, w tym uruchomienie jego “Operation Yellowhammer” planów awaryjnych.

“Nie możemy zagwarantować, że Rada Europejska przyzna przedłużenie”, powiedział, dodając, że przewodniczy spotkaniu w niedzielę, aby zapewnić, że kolejny etap naszych przygotowań do wyjścia, gotowość do nieporozumienia, jest przyspieszony “.

PRAWO BREXIT

Johnson wygrał najwyższą pracę, wytykając swoją karierę na uzyskanie Brexit wykonane przez 31 października po jego poprzednik, Theresa May, został zmuszony do opóźnienia daty wyjazdu dwa razy. Parlament odrzucił trzy razy swoją ofertę, na marginesie pomiędzy 58 a 230 głosów.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson pozostawia Downing Street udać się do Izby Gmin, jak Parlament omawia Brexit, siedząc w sobotę po raz pierwszy od 1982 Falklandy wojny, w Londynie, Wielkiej Brytanii, 19 października 2019. REUTERS/Tom Nicholson

Miał nadzieję, że przejdzie swoje własne nowo uderzony czynienia na nadzwyczajnym posiedzeniu Parlamentu w sobotę, ale że został wykolejony przez legislacyjny pułapki pułapka określone przez rebeliantów zaniepokojony, że Wielka Brytania może nadal porzucać bez porozumienia.

Prawodawcy głosowali 322 do 306 na rzecz poprawki, która wezwała do prawodawstwa wokół transakcji wycofania się najpierw zatwierdzić. To okazało się, że Johnson planuje finał na głowie, zobowiązując go do poprosić UE o opóźnienie, i zwiększenie możliwości dla przeciwników do frustracji Brexit.

We własnym podpisanym piśmie do Tuska, Johnson powiedział, że był przekonany, że proces uzyskiwania prawodawstwa przez Parlament Wielkiej Brytanii zostanie zakończona przed 31 października.

Były minister Amber Rudd powiedział, że i większość z 21 konserwatystów wyrzucony z rządzącej partii nad ich kandydatura do blokowania No-Deal Brexit będzie wspierać ofertę i nie było “krucha, ale szczerą koalicję ludzi, którzy chcą go wesprzeć”.

Oliver Letwin, ustawodawczy za poprawką w sobotę, powiedział w niedzielę, że wierzył Johnson może prawdopodobnie uzyskać jego czynienia Brexit nad linią.

“Jestem absolutnie za rządem teraz tak długo, jak nadal z tego rachunku, kontynuować transakcję. Będę go wspierać, będę głosować na to, “Letwin powiedział telewizji BBC.

CHILDLIKE

Ale opozycji partia pracy oskarżył Johnson działając tak, jakby był powyżej prawa, i powiedział, że premier może skończyć się w sądzie.

Pracy w Brexit rzecznik Keir Starmer powiedział, że strona będzie przedstawić poprawki do prawodawstwa Johnson Brexit, w szczególności mające na celu zamknięcie “drzwi pułapki” do No-Deal Brexit kopanie na koniec okresu przejściowego w grudniu 2020.

“On jest dziecinne. Prawo jest bardzo jasne, że powinien podpisać jedną literę… Jeśli upaść, ze względu na to, co zrobił z liter, w 11 dni czasu bez czynienia ponosi osobistą odpowiedzialność za to, “Starmer powiedział telewizji BBC.

Pokaz slajdów (6 obrazów)

Zapytany, czy skończy się w sądzie, Starmer powiedział: “jestem pewien, że nie będzie postępowania sądowego.”

Najwyższy sąd Szkocji jest z powodu rozważenia w poniedziałek wyzwanie prawne, które starały się wymusić Johnson do przestrzegania ustawy Benn. Zgodnie z tym prawem Johnson był zobowiązany do napisania do Unii Europejskiej wniosku o opóźnienie, jeżeli Parlament nie zatwierdził ani umowy o wypłatę, ani wyjścia z umowy do dnia 19 października.

Sąd powiedział wcześniej w tym miesiącu, że prawnicy rząd dał formalne oświadczenia prawne, że będzie przestrzegać prawa i że byłoby to poważna sprawa, gdyby nie.

Starmer powiedział również, że wybory były nieuniknione.

Pisanie przez Michaela Holdena i Guy Faulconbridge; Edycja przez Dale Hudson i Frances Kerry