Londyn (Reuters)-Sterling wypłynął w piątek, jak inwestorzy rzucali się do reprice perspektywa ostatniej chwili Brexit czynienia, po Unii Europejskiej dał jej główny negocjator go-ahead do ponownego otwarcia negocjacji z Londynu.

Zdjęcie: Funt szterling notatki i zmiany są widoczne wewnątrz resgister gotówki w kawiarni w Manchester, Wielka Brytania, Wrzesień 21, 2018. REUTERS/Phil Noble

Funt ma zebrali więcej niż 3% od czwartku, jego największy 2-dniowy zysk od połowy czerwca 2016, zanim Brytyjczycy głosowali opuścić UE. W piątek, to przekroczyli o więcej niż 2% do trzech i pół miesiąca wysokości.

Wielu inwestorów zostało umieszczonych na kolejną zwłokę Brexit jako najbardziej prawdopodobny wynik, wierząc, że szanse na porozumienie przed końcem października były praktycznie zerowe. Zaskakujące wiadomości, że rozmowy były z powrotem na wyciszony tych zakładów przeciwko funta, przesada wyższy ruch, handlowcy powiedział.

Negocjator Brexit UE Michel Barnier powiedział w piątek, że miał “konstruktywne” spotkanie ze swoim brytyjskim odpowiednikiem, Stephen Barclay, a 27 krajów w UE dał mu iść naprzód, aby spróbować i zgodzić się na wycofanie ustaleń przed 31 października terminu.

Barnier powiedział państwom członkowskim, że Wielka Brytania zmieniła swoje stanowisko i obecnie akceptuje, że nie może być granicę celną na wyspie Irlandii, dwa źródła UE powiedział.

To po spotkaniu w czwartek między irlandzkich i brytyjskich premierów, którzy wydali wspólne oświadczenie mówiąc, że mogą zobaczyć “drogę do ewentualnego porozumienia”.

Funt skoczył 2% do $1,2708, najwyższy od końca czerwca w GBP = D3, pod koniec obrotu w Londynie. Zyskał aż 1,6% do 87,03 pensów wobec euro EURGBP = D3.

Brytyjskie zapasy również rallied, złudna plony wzrosła i rynki pieniężne nie są już w pełni wycenione w 25-punkt podstawy cięcia stóp procentowych przez Bank Anglii przed grudniem 2020.

Przedsiębiorcy pochodne również odzyskał zaufanie do funta, z uparty zakłady przekraczające niedźwiedzi poglądów w piątek po raz pierwszy od stycznia 2018, zgodnie z rynkiem instrumentów pochodnych waluty, sugerując dalsze zyski dla funta szterlinga.

Handlowcy jajecznica na pokrycie stanowisk wśród newfound optymizmu, że umowa Brexit zostanie osiągnięty, powiedział Kenneth Broux, strateg FX w Societe Generale.

“Myślę, że to bardzo ważne, aby określić, że płynność funta jest bardzo cienka, więc zmienność jest wysoka,” Broux powiedział.

Ale dodał, że biorąc pod uwagę szeroko niedźwiedzi pozycji na rynkach szterlingach, “Oczywistym wnioskiem jest to, że zobaczymy Squeeze wyższe”.

Frederik Ducrozet, strateg w programie Pitet Wealth Management, powtarzał te uczucia. Irlandzkich urzędników wzbudził oczekiwania na ofertę, powiedział, i “Jeśli masz drogę do czynienia, nie może być ogromny Squeeze w cenach będzie wyższa i re-steepening krzywej dochodowości.

“Jeśli tak jest w przypadku, to co widzieliśmy dzisiaj może być tylko początkiem większego ruchu,” Ducrozet powiedział. “Ale byliśmy tu wcześniej, więc oczekiwania mogą być nieco bardziej ograniczone.”

“CZAS JEST PRAKTYCZNIE W GÓRĘ”

Pomimo rozerwania działalności, pozostaje niepewna, na jakich warunkach Wielka Brytania opuści, kiedy, a nawet czy zrobi to w ogóle.

Brzmiące bardziej ostrożny ton, Top EU oficjalny Donald Tusk powiedział: “czas jest praktycznie w górę” dla Wielkiej Brytanii, aby osiągnąć kontrakt Brexit. To boli Funt tymczasowo.

Jeden Dealer w Londynie przypisywał wahania cen do “algos”-lub generowanych komputerowo algorytmów handlowych-na rynku z nagłówkiem.

Nadzieje są takie, że spotkanie między brytyjskimi i unijnymi negocjatorami utoruje drogę do Porozumienia w sprawie transformacji Brexit na szczycie października 17-18.. Ale pewne wątpliwości Johnson otrzyma porozumienie przeszłości Parlamentu Wielkiej Brytanii.

Deutsche Bank Forex strateg George Saravelos powiedział, że “zwrotnym bardziej optymistyczne na Brexit” i nie jest już negatywny na funta, a JPMorgan powiedział Anglo-irlandzkiej oświadczenie może mieć “wszystko zmieniło”.

(Dla grafiki na “Sterling trzyma na zyski czwartek” kliknij tmsnrt.rs/2Mt66aq)

Rajd szterling podważa brytyjski eksport ciężki FTSE 100. Indeks giełdowe FTSE, ale w kraju koncentruje detalistów brytyjskich, banków i budowniczych skorzystało, wzrost o 4% do 6%.

Irlandzkich stad również rallied. Irlandzka rentowność obligacji rządowych spadła. ISEQ IE10YT = RR.

Sprawozdawczość Elizabeth Howcroft; Dodatkowe raportowanie przez Tommy Wilkes, Thyagaraju Adinarayan, Ritvik Carvalho, Saikat Chatterjee i Sujata Rao; Edycja przez Larry King