SAO PAULO (Reuters)-sąd upadłościowy w stanie Paraná zaplanował aukcji sprzedać dwie rośliny należące do brazylijskiego przetwórcy soi Imcopa International SA na 4 grudnia, firma powiedziała w piątek.

Imcopa, jeden z największych niezmodyfikowanych genetycznie kruszarki soi w Brazylii, powiedział, że sprzedaż roślin w miastach Araucária i Cambé została przewidziana w planie reorganizacji zatwierdzone przez wierzycieli w 2017.

W oświadczeniu, prywatnie własnością Imcopa powiedział, że orzeczenie zostało wydane w czwartek przez sędziego Mariana Gusso. Firma odrzuciła komentarz.

W sierpniu, Imcopa jednostronnie rozwiązał umowę leasingu z browarem Grupo Petrópolis dla dwóch zakładów kruszenia, ponieważ przygotowywała się do sprzedaży aktywów, powołując się na naruszenie umowy.

“Wraz z aukcją zakładów przemysłowych, umowa prowadzona między Cervejaria Petrópolis i Imcopa zostanie zakończona, jak przewidziano w planie reorganizacji,” oświadczenie Imcopa powiedział.

Grupo Petrópolis w piątek powiedział, że uzyskał orzeczenie sądowe zawieszające rozwiązanie umowy leasingu.

Firma stwierdziła, że ewentualny nabywca roślin będzie musiał przestrzegać aktualnej umowy leasingu, która biegnie przez 2024.

Sprawozdawczość Ana Mano; Edycja Susan Fenton, Richard Chang i Cynthia Osterman