Nowy Jork (Reuters)-BlackRock Inc (BLK. N), największy na świecie Menedżer aktywów, przekroczyła szacunków analityków dla kwartalnego zysku we wtorek, jak inwestorzy przelewa pieniądze do swoich funduszy o stałym dochodzie i działalności zarządzania gotówką wśród obawy o globalny wzrost.

PLIK PHOTO: znak dla BlackRock Inc zawiesza się nad ich budynku w Nowym Jorku, 16 lipca 2018. REUTERS/Lucas Jackson/zdjęcie pliku

Firma przyciągnęła $84 250 000 000 w nowych pieniędzy w trzecim kwartale, zwiększając jego całkowite aktywa udało się $6 960 000 000 000.

Inwestorzy preferujący niskotopowe pasywne produkty inwestycyjne BlackRock nad swoimi aktywnie zarządzanymi funduszami. BlackRock iShares ETFs wziął w $41 500 000 000 nowych pieniędzy, do 15% z poprzedniego kwartału.

BlackRock firmy zarządzania gotówką zwrócił netto wpływów z $32 000 000 000 w trzecim kwartale, biorąc aktywów ogółem dla tej działalności do $510 000 000 000.

“Czy istnieje ryzyko-na handlu w kwartale lub ryzyko-off handlu w jednej czwartej, wydaje się być wygranie więcej akcji portfela,” Chief Executive Larry Fink powiedział w wywiadzie dla Reuters.

Globalne rynki finansowe zostały zbita w trzecim kwartale pośród wzmożonych napięć handlowych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Spór handlowy napędza obawy w stosunku do perspektyw globalnego wzrostu i waży apetyt inwestorów na ryzykowne aktywa, takie jak zapasy.

“Widzimy de-ryzykując i dlatego widzisz dużo pieniędzy obracających się w stałych produktów dochodu w przeciwieństwie do funduszy giełdowych i jesteś również widząc dużo pieniędzy płynących do produktów do zarządzania gotówką”, powiedział Kyle Sanders, analityk z St. Louis oparte usług finansowych firmy Edward Jones.

“To, co lubimy jest spójność ich zdolność do dalszego przechwytywania aktywów, przynieść więcej w drzwiach, niezależnie od tego, co robi rynek,” powiedział.

W kwartale zakończonym 30 września, dochód netto spadł do $7,15 na akcję, w dół od $7,54 na akcję rok wcześniej, ale zwieńczona oczekiwań analityków dla $6,96 na akcję, zgodnie z danymi IBES z Refinitiv.

Niższe niż oczekiwane wydatki pomogły BlackRock Beat szacunków, analitycy powiedział.

Przychody wzrosły o 3% do $3 690 000 000, napędzany przez wyższe opłaty bazowe i przychody z usług technologicznych, zrekompensowane w części niższe opłaty za wyniki, firma powiedziała.

BlackRock, który stara się stać się większym dostawcą technologii wykorzystywanych przez firmy Wall Street w celu zwalczania konkurencyjnych presji cenowej w branży zarządzania aktywami, wzrosła przychody jednostki technologicznej o 30% do $259 000 000.

Na konferencji z analitykami, Fink powiedział niedawne posuw przez brokerów w celu wyeliminowania prowizji od niektórych transakcji online przyspieszy przepływy do firmy BlackRock iShares.

“Dzięki bezprowizja ruchów, mamy teraz dostęp do większej liczby klientów niż kiedykolwiek wcześniej”, powiedział.

Akcje BlackRock były aż 2,6% w handlu późno rano. W tym wtorkowe zyski, czas wspi się prawie 14% w tym roku.

Sprawozdawczość Saqib Iqbal Ahmed w Nowym Jorku; Dodatkowe raportowanie przez Bharath Manjesh w Bengaluru; Edycja Bernard ORR i Bernadette Baum