18 października (Reuters)-akcje australijskie zakończył się niższe w drugiej sesji prostej w piątek, jak inwestorzy wzięli pieniądze poza stołem po niedawnym rajdzie i słabe dane wzrostu gospodarczego z Chin wziął opłaty za zapasy energii.

S&P/ASX 200 indeks zamknięty 0,5% niższe w 6 649,70, ale udało się Tack na 0,6% na tydzień. Zdobył w ośmiu z ostatnich 10 sesji, z pięciodniowym wiecu zbliża się do zatrzymania w czwartek.

Handel był cienki, jak inwestorzy czekali, aby sprawdzić, czy umowa Brexit dostaje zgody Parlamentu brytyjskiego i dalszych zmian w Sino-U. S. rozmów handlowych.

Wzrost gospodarczy w Chinach, Top partnerem handlowym Australii, spowolnione więcej niż oczekiwano do jego najsłabszego tempa w prawie trzech dekad w trzecim kwartale, jak siniaków wojny handlowej z USA hit produkcji fabryki.

Jednak produkcja przemysłowa wzrosła lepiej niż oczekiwano 5,8% we wrześniu, szybciej niż 17-lat-Low pisał w sierpniu.

Wagi ciężkiej Financials spadł 0,4%, z wszystkich “Big Four” kredytodawców wykończenia w kolorze czerwonym, tracąc między 0,3% i 0,8%.

Indeks metali i górnictwa radził sobie lepiej niż szerszy rynek, spada tylko 0,1%. Zróżnicowany Górnik Rio Tinto zamknięty 0,8%, głównie na wyższych cenach miedzi, a BHP Grupa zakończyła się 0,2% niższe jak ceny rudy żelaza nadal spada.

Gold Górnik St. Barbara Ltd zsunął około 9% i był Top procent przegrany na indeks giełdowy po firma cięcia wytyczne produkcji dla swojego flagowego projektu gwalia.

Zapasy energii spadły 0,8% jako słabe dane wzrostu z Chin, największy na świecie importer ropy naftowej, boli cen ropy naftowej.

Pochodzenie energii zamknął około 2,5% i był najwyższym odsetkiem przegrany wśród zapasów energii.

Wszystkie indeksy głównych sektorów zakończył niższe, z zszywki konsumentów i zapasów majątku rzuca 1,7% i 0,6%, odpowiednio.

“Nacisk na przemysłowe, zszywki konsumentów i majątku trustów zapasów było ze względu na problemy krajowe i że wskazuje na inwestorów zrastania się luki przed ryzykiem zdarzeń, a nie obawy o wzrost w Chinach”, powiedział Michael McCarthy, główny rynek strateg w CMC Markets.

“Biorąc pod uwagę silny początek tygodnia, odwrócenie widzieliśmy wczoraj w regionie nadal do dzisiejszego handlu.”

Platforma płatności cyfrowych Afterpay Touch Group Ltd spadła 7,3%, przedłużając swoje straty w trzeciej sesji po UBS maklerów ostrzegł o zagrożeniach regulacyjnych stojących przed zakupem-teraz-Pay-później (BNPL) sektora.

W piątek, raport powiedział Reserve Bank of Australia będzie zbadać, czy “działania polityczne” jest zobowiązany do kierowania BNPL operatorów, którzy uniemożliwiają akceptantom przekazywanie kosztów dla klientów.

Przez morze Tasmana, w Nowej Zelandii Benchmark S&P/NZX 50 indeks zamknięty 0,7%, z Meridian Energy Ltd i firmy mleczarskiej a2Milk co traci więcej niż 2% każdy. (Raportowanie przez aby Jose Koilparambil w Bengaluru; Edycja przez Subhranshu Sahu)